Реєструйтесь та додавайте новини про Березнегувате!

Головна | Реєстрація | Вхід
Четвер, 05.12.2024, 06:16
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Березнегувате [5]
Все що стосується нашого селища
Березнегуватський район [4]
Населенні пункт нашого району
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Березнегувате

Газета „Народна трибуна” Інтерв’ю голови райдержадміністрації Круца А.М. 2009-05-12
Доповідь голови райдержадміністрації на черговій сесії районної ради була наповнена фактами соціально-економічного розвитку району, з якими редакція газети вважає за доцільне ознайомити своїх читачів. Детальніше про позитивні тенденції, здобутки, проблеми і найближчі перспективи - в інтерв'ю з А.М.Круцом.

- Анатолію Миколайовичу, мабуть, буде доцільним розпочати наш діалог з такої важливої теми як результати діяльності районної державної адміністрації. Що вдалося досягнути?

Звичайно, перш за все, йдеться про фінансово - економічний стан району. Доходи загального фонду зведеного бюджету району склали 49 млн. грн., план до затвердженого річного плану по місцевих податках і зборах виконано на 124%. Порівняно з відповідним періодом 2007 року надходження збільшились на 2,2 млн. грн. По цих показниках ми зайняли 3 місце в області.

За 2008 рік до бюджету управління Пенсійного фонду в районі надійшло власних доходів в сумі 15,4 млн.грн., план виконано на 104,1%. Наш пенсійний фонд зайняв по результатах роботи 2 місце в області.

У соціальній сфері рівень заробітної плати зріс за 2008 рік на 35% і складає 1095 грн. - це третій показник в області. Заборгованість по заробітній платі відсутня.

Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації по підсумках роботи за 2008 рік зайняло 5-те місце в області.

Сільське господарство.

В минулому році намолочено 103 тис. т зерна та майже 48 тис. т технічних культур.З державного бюджету сільгосптоваровиробниками дотовано 2,7 млн. грн. На сьогоднішній день з 93 тис. га ріллі 50 тис. га зорано зябу, 40 тис. га засіяно озимими на зерно. Сьогодні ведуться весняно-польові роботи.

Будівництво, енергетика, газопостачання

В сфері будівництва в 2008 році було освоєно будівельно-монтажних робіт на суму близько 8 млн. грн., що на 1,5 млн. більше, ніж у попередньому році. Основні об'єкти - продовження реконструкції Березнегуватської ЗОШ І-ІІІ ст., дороги на Сергіївку і Новогригорівку, початок реконструкції залізничного вокзалу, ввід в експлуатацію центра зайнятості, дитячого садка в с Червоний Яр, ремонт пологового відділення ЦРЛ, топкова районної ради, музичної школи та інші.

Серед будівельних організацій наш автодор - на першому місці в області.

Хотілось би, щоб і в цьому році, цей показник був не меншим, тому що, на мою думку, це один з основних показників економічного стану регіону. На жаль, з огляду на економічний стан в країні сподіватись на це буде тяжко. Але ми до будівництва готові - розроблений план, надані пропозиції у відповідні інстанції.

До речі, будівництво - це і є ті додаткові робочі місця, про які ми обіцяли і про які мене запитували на сторінках районної газети.

В 2008 році проведена стовідсоткова проплата всіма суб'єктами господарювання та населенням за спожиті електроенергію і газ. Наш РЕМ та УЕГГ зайняли 1-ші місця в області.

Освіта, культура, спорт, медицина

В районі збережена вся мережа дошкільних та навчальних закладів. На їх ремонт, реконструкцію та покращення матеріально-технічної бази було витрачено 1,5 млн. грн. Гарячим харчуванням було охоплено 82% учнів (при обласному показнику 64%). Отримано 6 комплектів комп'ютерних класів. Загалом на освіту було збільшено фінансування в порівнянні з 2007 роком на 35%, на охорону здоров'я - на 28%, на культуру і туризм - в 2 рази. Крім Березнегуватської ЗОШ І-ІII ст. проводився ремонт в дитячих садках сіл Калуга, Мурахівка та Висунськ.

В районі є спортивні комплекси - це ДЮСШ та ФСТ "Колос", на базі яких діють спортивні гуртки, які відвідують близько тисячі дітей. Загалом освіта по своїх показниках сьома в області.

Протягом 2008 року мережа установ культури залишалася без змін. Проведено капітальний ремонт дитячої музичної школи, ремонт РБК - всього виконано робіт на 300 тис. грн. На досить достойному рівні були проведені всі офіційні заходи і на сьогодні відділ культури - серед кращих в області.

В галузі охорони здоров'я проведено капітальний ремонт акушерського відділення ЦРЛ, 3-х ФАПів у селах Кавказ, Пришиб, Тернівка та лікарська амбулаторія в с Висунськ - всього на суму близько 400 тис. грн. Нашим лікарям вдалося не допустити жодного випадку дитячої смертності до одного року. Охорона здоров'я теж в першій п'ятірці по області.

На даний час в районі створено сім прийомних сімей, в яких проживає та виховується 14 дітей. Служба у справах дітей - 3-тє місце в області, центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді - 5-те місце.

На високому професійному рівні в 2008 році проведено районні заходи до Дня Перемоги, до Дня Незалежності України, творчий звіт району та заходи до 85-річчя утворення району.

Я не буду перевтомлювати вас цифрами про кількість засідань, нарад, перевірок, які були проведені для того, щоб добитись цих результатів, але повірте, що це кропітка щоденна і нелегка робота всіх управлінь та відділів райдержадміністрації. Крім того, називаючи місця, які відповідні служби зайняли в області, я надаю вам можливість порівнювати результати їхньої роботи з другими районами області.

- Але поряд із здобутками є і проблеми?

- В сільському господарстві наші показники в цій галузі на обласному рівні все ж таки залишаються низькими. Ми займаємо 14-те місце в області. Навіть якщо взяти минулий, сприятливий рік для сільгоспвиробника, то урожайність - 26 ц. га - це не та врожайність, яка повинна бути. І тут є над чим працювати.

Також однією із проблем, яку нам потрібно вирішувати - це високий рівень безробіття. І тут других шляхів не має як створення міні-ферм, овочівництво і садівництво, переробка сільгосппродукції. І ці проблеми крім нас ніхто не вирішить.

Наступна проблема - відсутність промисловості. Потрібно зацікавити підприємців, щоб будували в нашому районі об'єкти переробки сільгосппродукції. Певна робота проводиться в цьому напрямку і я гадаю в найближчий час будуть результати.

Викликає стурбованість і нехватка лікарських кадрів. На сьогоднішній день це 6 лікарів і 8 фельдшерів. Для подолання цього дефіциту в минулому році було виділено 2 квартири, направлено на навчання в медичні заклади 3 особи, проводиться певна робота з випускниками медичних ВУЗів та коледжу. Ця робота буде продовжена і в цьому році.

Є і питання, які без субвенцій з державного бюджету не можливо вирішити на районному рівні - це ремонт приміщень соціальної сфери: дитячі садки, школи, медичні заклади, будинки культури, дороги, газопроводи, лінії електропередач. І тут для вирішення цих проблем потрібно підключатися всім. Повторюю підключатися до вирішення цих проблем, а не заважати їх вирішувати, як це роблять деякі в т.ч. і депутати районної та обласної рад.

Я хотів би пояснити їм, що підняти чи озвучити проблему це ще не означає її вирішити.

Проблеми майже всі лежать на поверхні. А от вирішити їх, та ще коли на це немає коштів і допомогти їх дістати, то це вже зовсім інше.

А написати листа, надати неправдиву інформацію,депутату Верховної Ради або ж проплачену статтю в обласну газету чи проплачене інтерв'ю на обласне телебачення, - то це тільки шкодить вирішенню питання.

Пояснюю чому. По-перше, я хочу, щоб всі зрозуміли, що на всі запити, які подаються у вищі інстанції, первинні відповіді і довідки готуємо ми. І на все це витрачається дуже багато робочого часу, який можна було використати більш ефективніше.

По-друге. Я вже наводив цифри по будівництву, що не зважаючи на те, що область отримала субвенцій з державного бюджету в 2008 році в порівнянні з 2007 роком в два рази менше, наш район отримав на 1,5 млн. грн. більше ніж в 2007 році (Як? - це вже друга справа. І повірте мені, це не заслуга В.Б. Фалілєєва, як написала депутат Г.Д. Рудчик в нашій газеті). До речі, кошти на школу допомогла віднайти С.В. Карпій, колишній перший заступник голови ОДА, на жаль нині покійна. Але тепер ті люди, які дійсно допомогли нам в отриманні додаткових коштів, мені задають питання - що у вас там за район? Ми дали додаткові кошти, а тепер ще повинні давати якісь пояснення. Ми з таким перший раз зустрічаємося. І я не знаю що відповісти. Як на мене, за все своє життя я звик до таких нападок і не звертаю на них уваги. Але вони ж цього не розуміють!

І ще до відома любителів писати. Цим можуть швидко скористатися всі ті, хто хоче знищити наш район, як адміністративну одиницю. Бо розмови за адміністративно-територіальну реформу не стихають. А кого знищити легше - тих, в кого не має взаєморозуміння, де через свої сьогоднішні інтереси, аби тільки попіаритися на брехні, забувають про завтрашній день, що нам в майбутньому жити разом, і дивитися одне одному в очі. А помилки в роботі, звісно є. Їх немає тільки в тих - хто не працює. І повернемося до наших проблем ...

Звісно відчувається в районі вплив фінансової кризи - і це, насамперед, недостатнє фінансування бюджетної сфери.

Разом з тим, є і позитивні моменти в цій ситуації. Одним із пунктів антикризової програми, яка була нами прийнята в районі, був максимальний перехід на постачання продукції в лікувальних, дошкільних та шкільних закладах місцевих сільгосптоваровиробників. І якщо раніше цього майже не практикувалося, то зараз цим зацікавилися наші керівники сільгосппідприємств і вже близько

Джерело http://www.oga.mk.ua/ua/news/detail/11910.html




Джерело: http://www.oga.mk.ua/ua/news/detail/11910.html
Категорія: Березнегувате | Додав: brv (02.06.2009)
Переглядів: 2168 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Copyright brv.ucoz.ua © 2024 |